^Do góry
  
  
  

Kubusie Puchatki - grupa przedszkolna

kubusie1

Zajęcia edukacyjno-terapeutyczne

W środę Kubusie brały udział w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych prowadzonych przez panią Asię. Celem zajęć, było rozwijanie koordynacji ruchowej, sprawności fizycznej, koncentracji uwagi oraz umiejętności współpracy w grupie. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłeczek, obręczy oraz balonów. Pierwszą aktywnością była zabawa z chustą animacyjną. Dzieci trzymały chustę za uchwyty i wykonywały nią spokojne ruchy w górę i w dół. Jedno dziecko znajdowało się pod chustą i miało za zadanie wystawić rękę przez otwór powstały podczas unoszenia materiału oraz złapać podrzuconą piłeczkę. Zabawa wymagała skupienia, refleksu oraz współpracy całej grupy, która wspólnie kontrolowała ruch chusty. Kolejnym ćwiczeniem była zabawa ruchowa z piłeczką i obręczą. Zadaniem dzieci było podrzucenie piłeczki kolanem w taki sposób, aby trafiła ona do ustawionej przed nimi obręczy. Ćwiczenie rozwijało koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę oraz precyzję wykonywanych ruchów. Dzieci z dużym zaangażowaniem podejmowały kolejne próby, doskonaląc swoje umiejętności motoryczne. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w torze ruchowym z obręczami. Każde dziecko przeskakiwało obunóż przez kolejne obręcze ułożone na podłodze. Dodatkowym utrudnieniem było niedopuszczenie do ucieczki balonu z obręczy podczas wykonywania skoków. Na koniec zajęć, dzieci wykonały masaże w parach ,,Kotek" i ,,Mały dinozaur". Podczas zabawy dzieci ćwiczyły koordynację ruchową, równowagę, orientację przestrzenną oraz zdolność wykonywania kilku czynności jednocześnie.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA W PARKU KRASNALA

Kubusie tegoroczne obchody Dnia Dziecka spędziły w Parku Krasnala. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania gości przez Panią Prezydent, po którym scena należała już do młodych artystów. Publiczność mogła podziwiać występy taneczne przygotowane przez lokalne przedszkola. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami, a dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swoje talenty. Dzień Dziecka w Parku Krasnala był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz celebrowania dziecięcej radości.

Czytaj więcej...

WIZYTA W SZKOLE

Dnia 26 maja ,,Kubusie" zwiedziły miejsce, w którym już niedługo rozpoczną swoją szkolną przygodę. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z budynkiem szkoły SP 2 z OI oraz integracja uczniów i przedszkolaków. Nasze przedszkolaki udały się do sali lekcyjnej i zasiadły w ławkach, poczuły się przez chwilę jak uczniowie. Następnie brali udział w quizie, który poprowadziła Pani Agnieszka. Wizyta w szkole była dla dzieci małą próbą zmierzenia się z nowym środowiskiem.
Wszyscy byli zachwyceni miłym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Indze !

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY I TATY

Kiedy jest mi źle i na nic nie mam ochoty, do mojej mamy się wtulam i odchodzą kłopoty.

Kiedy nie mogę zasnąć, tata przychodzi z pomocą, opowiada bajki i żartuje nawet późną nocą.

Nie potrzebuję drogich zabawek, by świetnie się bawić, jak coś zepsuję, to po to, by z tatą naprawić.

Najlepiej wspominam zabawy w kałuży, na to nigdy nie będę za duży.

Jak i za duży nie będę na przytulanie, wygłupianie się z rodzicami, rozmawianie.

Dostaję tyle bliskości, ile potrzebuję, i za to wszystko im szczerze dziękuję.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Kubusie poznają różne zawody. Tym razem odwiedziła nas pani pielęgniarka, którą często spotykamy podczas wizyty u lekarza. Opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała jak działa pulsoksymetr, jak prawidłowo myć ręce, aby zmyć wszystkie znajdujące się na nich bakterie. Ustaliliśmy, jak trzeba dbać o zdrowie, słuchaliśmy bicia serca, sprawdzaliśmy temperaturę ciała i robiliśmy opatrunki. Wszyscy otrzymali dyplomy dzielnych pacjentów.

Czytaj więcej...

KWIATY DLA MAMY

Kubusie brały udział w zajęciach plastycznych w plenerze, które były organiozwane przez panią Asię. Dzieci malowały farbami kwiaty dla mamy, które były wykonane z talerzyków papierowych i kubeczków oraz rur. Kwiaty można podziwiać w holu przedszkola.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.